Bez kategorii

Messi bardzo blisko liczby bramek z poprzedniego sezonu

Messi bardzo blisko liczby bramek z poprzedniego sezonu

Napastnik urodzony w Rosario prezentuje niesamowitą formę strzelecką w obecnych rozgrywkach i już niewiele brakuje mu do pobicia swojego osobistego rekordu goli z ubiegłego sezonu Primera Division.

Lionel Messi nie poprzestaje na tym, co udało mu się osiągnąć, bo mierzy jeszcze wyżej. Dzięki zwycięskiej bramce na Estadio Mestalla Argentyńczyk ma na swoim koncie już 27 trafień w lidze, a więc brakuje mu tylko siedmiu do wyrównania liczby goli z sezonu 2009/2010. Biorąc pod uwagę fakt, iż pozostało jeszcze 12 kolejek, Leo ma szansę strzelić nawet więcej, niż te 34 bramki.

Biorąc z kolei pod uwagę gole ze wszystkich rozgrywek, Messi jest jeszcze lepszy. Ma w sumie 43 trafienia, czyli o cztery mniej od zeszłego sezonu.

Liczbę 43 goli gracz Albicelestes kompletuje z rozgrywek ligowych (27), Champions League (sześć), Copa del Rey (siedem) i Superpucharu Hiszpanii (trzy).

Messi prowadzi w klasyfikacji strzelców La Liga. Pierwszą lokatę dzieli jednak z Cristiano Ronaldo. Mimo wszystko, wiele wskazuje na to, iż powtórzy wyczyn z poprzedniego sezonu i zdobędzie Trofeo Pichichi.

Udostępnij

O autorze